Достапни линкови

Снежно невреме во неколку држави во Северна Америка


Силно снежно невреме погоди неколку северно-американски држави, поради што се затворени многу аеродроми и сообраќајници. Вонредни состојби се прогласени во државите Илиноис, Ајова, Мичиген, Минесота и Висконсин. Снежното невреме е проследено со силен ветер кој во некои држави изнесувал и до 72 километри на час. Се очекува невреме да ги зафати и државите Мејн и Флорида. Во главниот град на Минесота, Милеаполис снежната покривка изнесува 43 сантимерти.
XS
SM
MD
LG