Достапни линкови

Холанѓанец осомничен за злоупотреба на педесетина деца


Во Холандија, е уапсен 27-годишниот маж под сомнение за сексуална
злоупотреба на 50 деца. Тој ги злоупотребувал и децата во центрите за згрижување во Амстердам каде што работел. Холандското обвинителство соопштува дека осомничениот признал дека злоупотребил десетици деца. Човекот е осомничен и за изработка и дистрибуција на снимки со детска порнографија. Обвинителите соопштуваат дека човекот е осомничен за злоупотреба на деца на возраст до 4 години.
XS
SM
MD
LG