Достапни линкови

Два изборни инцидента во Косово, приведени две лица


Косово,Грачаница,избори
Косовската полиција соопшти дека во северниот дел на Митровица се сличиле два инцидента поврзани со изборниот процес.
Потпаролот на полицијата во Косовска Митровица Бесим Хоти за косовскиот сервис на Радио Слободна Европа изјави дека по инцидентот двајца Срби се приведени.
Хоти вели дека ситуацијата во Митровица е мирна и под контрола. Најмалку 40 косовски Срби протестираа против денешните избори во Косово
XS
SM
MD
LG