Достапни линкови

Двајца милитанти убиени во Дагестан


Руските власти соопштија дека безбедносните сили убиле двајца милитанти и еден цивил во текот на полициска рација во Дагестан. Националниот антитерористички комитет соопшти дека безбедносните сили отвориле оган откако милитантите одбиле мирно да се предадат. Еден од загинати милитанти е бунтовничкиот лидер Наби Мигитдинов за кој постои сомневање дека е одговорен за неколку напади извршени летово.
XS
SM
MD
LG