Достапни линкови

Земјотрес со интезитет од 4,4степени по Рихтер во Егејско Море


Земјотрес со интензитет од 4,4 степени според Рихтер синоќа бил регистриран од сеизмолошката обсерваторија Кандили во Истанбул.
Епицентарот на потресот се наоѓал во Егејското Море.
Нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG