Достапни линкови

Британски активисти бараат забрана за свештеникот од Флорида


Активисти кои се борат против екстремизмот во Британија побараа од Владата да забрани влез во земјата за радикалниот пастир од Флорија Тери Џонс. Тери Џонс предизвика бурни реакции во јавноста откако во септември годинава најави дека ќе запали стотина примероци на исламската книга Куран, на одбележувањето до годишнина од териристичките напади. Џонс е поканет од британска екстремистичко -десничарска организација да оддржи говор на тема борба против исламизација на Европа.
XS
SM
MD
LG