Достапни линкови

Најмалку 6 припадници на НАТО се убиени во Авганистан


НАТО соопшти дека 6 припадници на мисијата ИСАФ се убиени при бунтовнички напад денеска во јужниот дел на Аганистан.Алисјансата не соопшти повеќе детали. Ова е втор ваков инцидент, претходно на 29-ти минатиот месец човек во полициска униформа убил 6 припадници на алијансата за време на воена вежба во источниот дел на Авганистан.
XS
SM
MD
LG