Достапни линкови

Потона брод во близина на Израел


Товарен брод од Молдaвија денеска потона во близина на израелскиот брег поради лошите временски услови. Израелските власти соопштија дека 11 члениот екипаж е спасен. Бродот пренесувал 3 тони железо. Помош побарал на 16 километри од пристаништето Ашдод.
XS
SM
MD
LG