Достапни линкови

Најмалку 7 лица загинаа во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека денеска во провинцијата Анбар при самоубиствен бомбашки напад загинале најмалку 7 лица, а 9 други лица се ранети. Повеќето од загинатетите се полицајци. Експлозијата се настанала во зграда на локалната власт во градот Анбар на 115 километри од Багдад.
XS
SM
MD
LG