Достапни линкови

Малики: Новиот владин состав ќе биде објавен на 15 декември


Ирачкиот премиер Нури ал Малики изјави дека најверојатно нема да успее да формира влада пред крајниот рок . Малики додаде дека до 15 декември ќе го објави новиот состав на ирачката влада и со тоа ќе стави крај на политичката криза во земјата. Тој вети дека на 25 декември ќе сретне со шиитските, сунитските и курдските политички лидери.
XS
SM
MD
LG