Достапни линкови

Тадиќ наскоро во посета на Албанија


Заменик министерката за надврешни работи на Албанија, Едит Харџи денеска потврди дека српскиот претседател Борис Тадиќ набрзо ќе ја посети Тирана.Таа изјави дека двете земји влегуваат во нова фаза на билатерални односи. Харџи додаде дека нештата во Белград се изменети, тоа не е повеќе Србија на Милошевиќ , тоа е земја која чекори кон европска интеграција и технички разговори со Косово.
XS
SM
MD
LG