Достапни линкови

Насилни протести во Москва на фудбалски навивачи


Russia -- Riot police clash with fans on their action on Manezhnaya square in memory of Yegor Sviridov, killed by Caucasian in December 6, 11Dec2010
Руската полиција денеска се судри со илјадници фудбалски навивачи кои протестираа во Москва. Најмалку 5 лица се повредени а 100-тина се уапсени. Фудбалските навивачи подржани од десничарки организации извикувале националистички пароли на плоштадот во близина на Кремљ. Демострантите денеска протестираа поради минатонеделното убиството на навивач на фудбалскиот тим Спартак.
XS
SM
MD
LG