Достапни линкови

А1 и Вечер го напуштија ЗНМ


Новинарите од А1 телевизија и весникот Вечер јавно истапија од Здружението на Новинари и не учествуваа во гласањето за новото раководство. Од шестчелната листа на кандидати за претседатели Насер Селмани и Назим Рашиди влегоа во вториот круг. Покрај гласањето за претседател на здружението новинарите денеска ќе избират и челнови на Упарвен и Надзорен Одбор и членови на Советот на Честа.
XS
SM
MD
LG