Достапни линкови

Јемен осуди 12 припадници на Ал Каеда


Судот во Јемен денеска осуди 12 припадници на Ал Каеда од 4 до 7 години затворска казна. Дванаестмината биле обвинети за формирање на вооружена група, за планирање на терористички напади, за фалсификување пасоши и прикривање и засолнување на други членови на Ал Каеда од Египет, Саудиска Арбија и Судан. Во последнава година Јемен ја засили борбата против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG