Достапни линкови

Шефот на дилпоматијата на Северна Кореја во посета на Москва


Министерот за надворешни работи на Северна Кореја Пак Уи Чун заминал во посета на Русија. Како што е најавено, главна тема на неговите разговори во Москва ќе биде начинот за намалување на тензиите на Корејскиот Полуостров.
XS
SM
MD
LG