Достапни линкови

Ерменија е против војна за Нагорно Карабах


Ерменскиот претседател Серж Саркасјан изјави дека неговата земја ќе го признае Нагорно Карабах како независна држава доколу Азербејџан употреби сила за решавање на спорот околу тој регион. Саркасјан истакна дека Ерменија е против воено решавање на спорот со Нагорно Крабах, кое е ерменска енклава кај Азербејџан.
XS
SM
MD
LG