Достапни линкови

САД ќе продолжат со притисок врз израелците и палестинците


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Вашингтон ќе продолжи да врши притисок врз израелците и врз палестинците да го обноват мировниот процес. Клинтон оцени дека двете страни мора да се движат напред и покрај пропаднатите директни преговори кои беа под американско покровителство.
XS
SM
MD
LG