Достапни линкови

Санадер да добие фер процес, изјави Јосиповиќ


Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ изјави синоќа дека бившиот премиер Иво Санадер мора да добие праведна судска постапка, без притисоци од политиката, медиумите и јавноста. Коментирајки го апсењето на Санадер во Австрија, Јосиповиќ оцени дека тоа сигурно не е добро за имиџот на Хрватска. Санадер е осомничен за злоупотреба на функцијата и за финансиски малверзации додека беше премиер.
XS
SM
MD
LG