Достапни линкови

ЕУ во подготовка на дијалогот Белград Приштина


Европската унија вложува напори за придвижување на дијалогот меѓу Белград и Приштина, е соопштено во Брисел од каде што е најавено дека в понеделник високиот претставник за надворешна политика Кетрин Ештон ќе изнесе извештај пред шефовите на дипломатиите на Унијата. Од овој состанок треба да произлезе и оценка за косовските парламентарни избори што ќе се одржат в недела.
XS
SM
MD
LG