Достапни линкови

Фуере бара од владата посветеност на евроитеграциите


Евроамбасадорот Ерван Фуере денеска во Скопје изјави дека македонската влада мора да демонстрира целосна посветеност на евроинтегративниот процес и оти нападите врз него од страна на пратеникот Влатко Ѓорчев не го рефлектираат тоа. Според него, потребен е поголем дијалог меѓу сите политички партии со фокус врз решавањето на сериозните економски проблеми и на спорот со името.
XS
SM
MD
LG