Достапни линкови

Викиликс не стои зад сајбер нападите?


Викиликс денеска соопшти дека не била поврзана со сајбер нападите врз глобалните компании кои биле непријателски расположени спрема оваа интернет страница откако почнала да објавува тајни документи на американската дипломатија. Нападите, според портпаролот на Викиликс Кристин Храфнсон, биле реакција на јавното мислење. Деновиве биле попречувани интернет страниците на неколку големи фирми како Виса и Мастеркард.
XS
SM
MD
LG