Достапни линкови

Четири експлозии во Истанбул


Четири истовремени експлозии на различни места синоќа го потресле Истанбул, јавуваат турските медиуми. Станува збор за експлозии на шок бомби од кои биле искршени прозорците на околните згради и продавници. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG