Достапни линкови

Викиликс - Србија во 2008 знаела каде е Младиќ


Србија многу добро знаела каде се крие хашкиот бегалец Ратко Младиќ, рекол шпанскиот дипломат Рамон Абароа во 2008 година, покажува документ објавен на интернет страницата Викиликс. Српскиот претседател Борис Тадиќ веднаш ги демантираше овие наводи.
Непознато е кога точно дипоматот го кажал ова – дали во време кога претседател на Србија беше Војислав Коштуница или по изборите на кои победи Тадиќ.
XS
SM
MD
LG