Достапни линкови

Обама без подршка од „неговите“


Американскиот претседател Барак Обама доживеа неуспех, откако пратеници од неговата Демократска партија во Претставничкиот дом не го подржаа договорот за даноците што тој го постигна со Републиканците. Аналитичарите велат дека тоа веројатно нема да го попречи планот, но дека му создава политички проблеми на претседателот.
XS
SM
MD
LG