Достапни линкови

Повторно киднапирани деминери во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека се киднапирани 18 деминери во источниот дел на земјата во близина на границата со Пакистан. Се уште никој не преземал одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG