Достапни линкови

Делавекурас: Целта на писмото на Милошоски е пропаганда


Потпаролот на грчкото министерство за надворешни работи Григори Делавекурас изјави дека министеттвото го добило писмото од македонскиот министер Антонио Милошоски. Тој смета дека според начинот на кој е испратено и објавено, писмото целта му е пропагандна а не суштинска. Делавекурас денеска најави дека грчкиот министер Димитрас Друцас в сабота во Софија ќе учествува на трилатерална средба со неговите колеги од Бугарија и Србија.
XS
SM
MD
LG