Достапни линкови

Москва бара објаснување од НАТО


Москва бара објаснување од НАТО за американските документи објавени на Викиликс во кои се вели дека Алијансата правела тајни планови за одбрана на Балтичките земји. Во меѓувреме генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен повтори дека Алијансата не ја гледа Русија како закана. Тој додаде дека НАТО не коментира обвинувања базирани врз нелегалното објавување на доверливи документи
XS
SM
MD
LG