Достапни линкови

Санадер ја напушти Хрватска


Хрватското министертво за внатрешни работи потврди дека поранешниот премиер Иво Санадер ја напуштил земјата. Во соопштението се наведува дека полицијата немала никаква правна основа да го спречи Санадер да ја премине грницата. Хрватското обинителство денеска побара од Парлемнтот укинување на неговиот пратенички имунитет и негово приведување.
XS
SM
MD
LG