Достапни линкови

Русија се жали дека Грузија ја провоцира


Руското министерство за надворешни работи денеска сооопшти дека Грузија ја провоцира Москва со последните обвинувања за шпионажа и поврзувањето на руски офицер со серија експлозии. Претходно Грузија објави дека уапсила 6 лица за кои претпопствува дека биле регурирани од руски воени разузнавачи. Грузија вели дека Русија се меша во внатрешните работи на земјата уште од конфликтот во 2008-та.
XS
SM
MD
LG