Достапни линкови

Конференција за Западен Балкан утре во Берлин


Шефовите на германската и австриската дипломатија Гвидо Вестервеле и Михаел Шпинделегер утре ќе ја отворат конференцијата за Западен Балкан во Берлин што ја организира институтот Аспен. Учеството го потврдиле 6 министри за надворешни работи на земјите од Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG