Достапни линкови

Хрватското обвинителство бара да се приведе Санадер


Хрватското обвинителство денеска побара од Парламентот укинување на пратеничкиот имунитет и приведување на поранешниот хрватски премиер Иво Санадер , јавуваат хрватските медиуми.Хрватските медиуми во последно време често пишуваат за скандали и афери поврзни со Санадер. Поранешниот премиер ги негираше сите обвинувања.Хрватскиот премиер Иво Јосиповиќ изјави денеска во Загреб дека очекува против Сандер да се води праведен и законски процес.
XS
SM
MD
LG