Достапни линкови

Мундијалот во 2022-ра во февруари?


Азијската фудбалска конфедерација побара од ФИФА, Светското првенство во Катар во 2022-ра година да се одржи во јануари или февруари за да бидат избегнати пеколните горештини. Претседателот на оваа Конфедерација Петер Велапан изјави денеска дека климатизираните стадиони не се добро решение и оти може да се случи некои европски земји да го бојкотираат Мундијалот поради жештините.
XS
SM
MD
LG