Достапни линкови

Кина е економски конкурент без морал, - објавено на Викиликс


Американскиот помошник државен секретар Џони Карсон оценил дека Кина е опасен економски конкурент без морал и оти ги користи инвестициите за влијание врз корумпирани режими. Ова е дел од најновите документи објавени на Викиликс. Кина претходно оцени дека објавувањето на вакви документи на Викиликс нема да ги нарши односите со Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG