Достапни линкови

Разговори Кина - Северна Кореја


Висок кинески претставник денеска во Пјонг Јанг разговарал со лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ил за актуелната ситуција во регионот. Според агенцијата Ксинхуа, соговорниците постигнале согласност за билатерални прашања и за развојот на настаните на Корејскиот Полуостров. Други детали од разговорите нема.
XS
SM
MD
LG