Достапни линкови

Блатер:нема корупција во ФИФА


Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер, ги отфрли обвинувањата за корупцијата во управниот одбор на организацијата. Обвинувањата уследија откако Русија и Катар се стекнаа со право да бидат домаќини на светските првенстава во фудбал во 2018 и 2022 година . Во интервју за едно швајцарско
списание, Блатер Англија која реагираше на изборот на домаќини, ја нарече
„ лош губитник“ и и понуди да биде домаќин на Светскиот Куп во 2018-та.
XS
SM
MD
LG