Достапни линкови

Два воза се судриле во Бангладеш, 19 лица загинале


Најмалку 19 луѓе загинале а стотина се повредени при судар на два воза денеска во Бангладеш. Властите соопштија дека до несреќата дошло кога едниот воз со голема брзина удрил во другиот кој полека поминувал низ желеничката станица во градот Насинги. Новинските агенции јавуват дека претставниците на железницата го напуштиле местото на несреќата откако ги нападнале група гневни луѓе.
XS
SM
MD
LG