Достапни линкови

Нов бран азиланти вратени во Скопје


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави денеска дека 38 македонски државјани се депортирани од Германија во Скопје. Јанкуловска додаде дека станува збор за цели семејства кои нелегално престојувале или барале азил во Германија. Таа изјави дека доколку се утврди одговорност во агенциите што го организирале нивното патување ќе бидат казнети и апелира да не се злоупотребува визната либерализација.
XS
SM
MD
LG