Достапни линкови

Швеѓанките што го обвинуваат Асанж не се поврзани со ЦИА?


Адвокатот на двете Швеѓанки кои го обвинија основачот на Викиликс Џулијан Асанж за сексуално насилство соопштија дека нивните клиентки не се политички мотивирни и дека случајот нема никаква поврзаност со ЦИА или Викиликс. Адвокатот на прес конференција изјави дека очекува шведскиот суд да почне судски спор по ова обвинение.
XS
SM
MD
LG