Достапни линкови

Најмалку двајца војници загинаа во Авганистан


Авганистанското министерство за одбрана денеска соопшти дека при воздушен напад изведен од странски воени сили загинале двајца авганистански војници а петмина се ранети, јужно од Кабул. НАТО соопшти дека е испратен тим да го истражи инцидентот.Цивилните жртви при таканаречениот „пријателски оган“ се причина за несогласувањата на владата на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи со НАТО.
XS
SM
MD
LG