Достапни линкови

Во напад на бомбаш самоубиец загинаа 15 лица во Пакистан


Северо-западен Пакистан
Полицијата соопшти дека во напад на бомбаш самоубиец на пазар во Тирах во северозападен Пакистан, се убиени најмалку 15 лица загинаа, а 25 се повредени.
Ова е последен од серијата бомбашки напади во овој регион во близина на Авганистан. За нападите се товарат Ал Каеда и талибанците.
XS
SM
MD
LG