Достапни линкови

Северна Кореја започна вежби на спорната поморска граница


Маринците на Јужна Кореја на остовот Јеонгпејонг
Северна Кореја денеска започна вежби во близина на спорната поморска граница со Јужна Кореја, така што сега и од двете страни се одвиваат воени вежби, јавуваат новинските агенции. Минатиот месец, ракети на Северна Кореја го погодија јужно корејскиот остров Јеонгпејонг.
Во Сеул, пак, денеска се состанаа шефот на американскиот генерал штаб Адмирал Мајк Мулен и неговиот јужно корејски колега Хан Мин Ко.
XS
SM
MD
LG