Достапни линкови

Бан Ки Мун: недоволни напори против глобалното затоплување


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун оцени дека напорите да се запре глобалното затоплување се недоволни. Тој ова го изјави во Канкун каде што се одвива меѓународната конференција за борба проитив климатските промени на која учествуваат преставници на над 190 држави.
На собирот се преставени повеќе извештаи кои укажуваат на проблемите предизвикани од промената на климата.
XS
SM
MD
LG