Достапни линкови

Свекорот кој и ги исече ушите и носот на Ајша е фатен


Свекорот на младата авганистанка на која и ги отсече ушите и носот поради бегство од нејзиниот сопруг е уапсен во Урузган. Младата 18 годишна Ајша избега поради тепање и злоставување во 2009 а откако беше фатена по наредба на талибански командант била брутално казнета.
Талибанците негираа дека стојат зад казната. Ајша се наоѓа во САД на операции на лицето и лекување.
XS
SM
MD
LG