Достапни линкови

Инцко-ситуацијата во регионот најдобра во последните 20 години


Високиот претставник на меѓународната заедница во Босна, Валентин Инцко изјави дека сегашната ситуација во регионот е најдобра во последните 20 години. Тој по разговорите со српскиот претседател Борис Тадиќ во Белград додаде дека иднината на Балканот е во ЕУ и притоа го истакна значењето на регионалната соработка и помирувањето меѓу земјите во регионот за тие полесно да чекорат кон иднината.
XS
SM
MD
LG