Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините и по речните долини, а преку денот маглата ќе се расчисти. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 13 до 17 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб јужен ветер. Во утринските часови ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
XS
SM
MD
LG