Достапни линкови

Средба на Груевски со коалиционите партнери за предвремени избори


Премиeрот Никола Груевски вечерва ќе оддржи консултативнa средба со претседателите на политичките партии од владечката коалиција„ За подобра Македонија“. ВМРО ДПМНЕ соопшти дека на средбата ќе се разговара за барањето на СДСМ за предвремени избори.
XS
SM
MD
LG