Достапни линкови

Пакистан и Турција ги подобруваат билатералните односи


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани денеска треба да оддржи говор во турскиот Парламент. Гилани е во тридневна посета на Турција каде заедно со неговиот колега Реџеп Таип Ердоган ќе претседаваат со Советот за соработка на високо ниво меѓу двете земји. Советот е замислен како стратешка платформа за подобрување на билатерните односи.
XS
SM
MD
LG