Достапни линкови

Црвенковски се сретна со делегацијата на ММФ


Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска се сретна со делегацијата на Меѓународниот монетарен фонд. Од оваа партијата е соооштено дека на средбата се разговарало за економската и политичката ситуација во земјава, како и за понудената кредитна линија која е предвидена да служи како полиса за осигурување.
XS
SM
MD
LG