Достапни линкови

Грузија:Русија стои зад последните експлозии на бомби


Грузија соопшти дека уапсила 6 луѓе за кои се сомнева дека се руски шпиони, станува збор за 6 Грузици за кои министертвото за внатрешни работи тврди дека биле регрутирани од руската војска и се обвинети за подметнување бомби во Абхазија.
Односите меѓу двете земји се уште се тензични по војната во Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG