Достапни линкови

Во Женева завршија разговорите со Иран


Иран и шестте светски сили денеска во Женева ги завршија дводневните разговори за контроверзната иранска нуклеарна програма. Иранската државна телевизија објави дека двете страни ќе се сретнат повторно кон крајот на идниот месец во Истанбул. Иранското министерство за надворешни работи денеска побара од светските сили да покажат храброст на Иран да му го признаат правото на нуклеарна енергија.
XS
SM
MD
LG